اموزش سیستا (SIESTA) مقدماتی

کد محصول: نامعلوم

تومان5000

وضعیت محصول: موجود

توضیحات بیشتر

سرفصل‌ها:

سیستا یا SIESTA یک کد محاسبات کوانتومی است که توانایی انجام محاسبات ابتدا به ساکن الکترونیکی (ab initio) و محاسبات دینامیک مولکولی (molecular dynamics) را دارد. سیستا این کار را به بهینه‌ترین شکل ممکن از نظر زمانی انجام می‌دهد. که این هم ناشی از مجموعه‌ی توابع پایه‌ی بسیار جایگزیده ای است که استفاده می‌کند. علاوه بر این‌ها، در سیستا از الگوریتم‎‌های خطی سازی بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌شود. بهینه بودن این الگوریتم ها در حدی است که ناشرین ادعا میکنند با افزایش حجم یاخته، زمان محاسبات فقط دو برابر میشود و نه هشت برابر. این دقیقا برخلاف آن چیزی است که در کدهای تمام الکترونی که از رهیافت های دوگانه (والانس = امواج تخت + مغزه= مجموعه توابع اتمی ) یا کدهای مبتنی بر شبه پتانسیل که عمدتاً از پایه های تخت استفاده میشود، میبینیم. چون در این دو رهیافت کافیست اندکی حجم ابریاخته را افزایش دهید؛ زمان محاسبات با توان های عجیب و غریب افزایش می‌یابد. ولی سیستا برای محاسبات کلاستری و انواع حالتهای نانو ساخته شده است.

در این دوره مقدماتی، بیشتر هدف ما درک نحوه نوشتن ورودی ها و یافتن بهینه پارامترهای محاسباتی است. با ثبت نام در این دوره میتوانید:

  • نحوه نوشتن فایل ورودی ، بهینه کردن پارامترهای محاسباتی و واهلش ساختاری را بیاموزید.
  • انواع مختلف ساختارها مثل حالت انبوهه ، انواع حالتهای نانو و کلاستر را بسازید و یک اجرای خودسازگار روی آنها انجام دهید.
  • ساختار نواری ، چگالی حالت های الکترونی ( DOS )، محاسبات مغناطیسی و بیشتر کارهای پس پردازشی را محاسبه و رسم کنید.
زمان‌بندی:
با هماهنگی با مهارت جویان تعیین می شود.
مدت زمان کل:
۸ساعت آموزشی

دوره‌های مرتبط

نظرات شما

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اموزش سیستا (SIESTA) مقدماتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب ووکامرس